Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Zdravie

Zdravie je stav nášho tela a duše. Odráža našu spokojnosť a jednotu so sebou samým a s celým vesmírom. Zdravie je harmónia v nás.

 

Kto z nás by nechcel byť zdravý? Cvičíme, chodíme do prírody, dbáme na zdravú výživu a snažíme sa vyhýbať stresom. To v tom lepšom prípade. Keď prídu zdravotné ťažkosti, neochotne, ale predsa, sa vzdávame niektorých ďalších „potešení“ nášho života, zredukujeme pitie kávy, vyfajčené cigarety, vysmažené rezne, alebo aspoň pridáme viac zeleniny a ovocia. Niektorí z nás si dokonca kúpia bylinkový čaj, či prípravok proti lámaniu nechtov, padaniu vlasov a podobne.

V tom horšom prípade len v pohodlí svojich starých návykov čakáme, že to za nás niekto vyrieši. Keď už máme fakt problém a začneme sa o seba báť, navštívime lekára. Mnohokrát nasledujú nepríjemné, zdĺhavé vyšetrenia, potom liečba liekmi, antibiotikami, masťami a inými prostriedkami. Väčšinou to ale nepomôže, alebo iba na chvíľu.

Týmto Vás v žiadnom prípade nechcem odradiť od návštevy lekára, jeho liečby, rád a odporúčaní. Naopak, vždy je dobré riešiť zdravotný problém v súčinnosti s lekárom. Ale nestačí to. Ideálne je spojiť znalosti modernej medicíny s múdrosťou starých východných kultúr. Odstraňovať príčiny chorôb, nie len následky. A to nielen na fyzickej úrovni. Dnes sa už veľa lekárov, ale aj liečiteľov a terapeutov, venuje celostnej medicíne, vrátane etikoterapie.

Pôvod všetkých chorôb je v nás samých, v spôsobe nášho života, v našom správaní a myslení. Každá choroba má svoju duchovnú príčinu a vyvolali sme si ju sami. Upozorňuje nás na to, že v našom živote niečo nie je v poriadku. Že nejdeme po ceste, ktorú sme si predurčili, že sa nesprávame podľa zákonov vesmíru. Alebo že sme si vytvorili také vzťahy s našimi najbližšími, či s našim okolím, že spôsobujú disharmóniu v nás samých. Že sme ublížili niekomu v našom okolí, alebo dokonca sami sebe. A mnoho ďalších príčin spôsobuje naše ťažkosti.

Alternatívna terapia zahŕňa množstvo metód, informácií, dokonca životných filozofií. Dnes je často vyhľadávaná ľuďmi, ktorí sú dlhodobo, alebo vážne chorí, alebo majú akýkoľvek iný problém. Niektorí dokonca uprednostňujú tieto metódy pred klasickou liečbou. Takáto terapia niekedy dokáže doslova zázraky. A niekedy jednoducho nepomôže, „nezaberá“, alebo nás terapeut odmietne s tým, že najskôr potrebujeme niečo zmeniť vo svojom myslení, správaní, dať si do poriadku vzťahy. Niečo pochopiť. Nezabudnime, že práve preto nás choroba či problém navštívili. K úplnému vyliečeniu môže prísť len vtedy, ak si uvedomíme a odstránime príčinu nášho problému.

Chorobám sa dá predchádzať prácou na sebe, psychohygienou, uvedomovaním si súvislostí, dôsledkov činov, sily myšlienok a slov. Takisto starostlivosťou o svoje telo, správnou výživou, prevenčnými detoxikačnými kúrami, harmonizáciou energetického systému tela, meditáciami, pobytom v prírode a cvičením.

Zamyslite sa nad spôsobom svojho života. Vyhovuje Vám? Máte pocit rovnováhy, šťastia, radosti a spokojnosti? Alebo máte pocit, že by ste mali niečo zmeniť? Napíšte si to na papier a porovnávajte plusy a mínusy: s čím som spokojný vo svojom živote a s čím nie? Čo by som chcel zachovať a čo zmeniť? Aké sú moje priority a čo si cením najviac – naopak, čoho sa môžem vzdať?

A ak ste dospeli k rozhodnutiu, že chcete niečo pre seba urobiť, že zdravie a spokojnosť je jedna z Vašich najväčších priorít, rada Vám v tom pomôžem prostredníctvom mojich prednášok, workshopov, prípadne osobných konzultácií. Ale nezabudnite, že cesta k harmónii je v prvom rade Vaše rozhodnutie!

 

                                                          

 

 
 
 
 
TOPlist